طراحی وب سایت چیست؟ | ساپرن
شرکت ساپرن
طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت چیست؟

 • 25 تیر 1398
 • 12:58

 وب سایت چیست؟؟؟

دوستای عزیز من وب سایت شما بزرگترین ویترین برای کسب و کارتان است و بزرگترین پایگاه اینترنتی شماست. شکی نیست که ساخت و طراحی وب سایت شرکتی اولین قدم برای ورود شما به دنیای اینترنت است. پس طراحی وب سایت شما اهمیّت بسیار زیادی دارد.

طراحی وب چیست؟

هر آن چیزی که کمک میکند وبسایت ما بهتر و زیباتر دیده شود را طراحی وب میگوند.

 

مراحل راه اندازی وب سایت:

1.انتخاب نام مناسب برای دامنه
2. ثبت Domain name (نام سايت) در اينترنت
3.طراحی نرم افزار و گرافیک سایت
4.خرید هاست (فضای کاربری)
5.قراردادن سایت طراحی شده بر روی هاست و افتتاح سايت

 

طراحی وب سایت چیست و چه مشاغلی به طراحی وب سایت نیاز دارند

 

معمولا وب سایت ها دو دسته اند:

1) سایت های ثابت یا ایستا  که بیشتر بدرد آنهایی می‌خورد که نیازی به بروزرسانی سایت خود ندارند چون بروزرسانی توسط افرادی که دانش طراحی و برنامه نویسی وب سایت را داند میسر است.

2) وب سایت های پویا یا داینامیک که قابلیت بروزرسانی توسط مدیرسایت و افزودن صفحات جدید و ده ها امکان دیگر را به راحتی و بدون نیاز به دانش برنامه نویسی دارا می باشند.


 
فواید و مزایای طراحی سایت های اینترنتی

 • یک سایت میتواند نقش یک بروشور تبلیغاتی را برای شما بازی کند حتی با امکاناتی بسیار بیشتر از یک بروشور ساده.

 • شما با استفاده از یک سایت اینترنتی میتوانید به راحتی محصولات خود را به بازدید کنندگان خود معرفی کنید، آنها را از آخرین تغییرات مطلع کنید، اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار دهید و یا حتی نظرات و پیشنهادات آنها را جمع آوری کنید. 

 • از یک سایت اینترنتی هر یک از اعضای یک سازمان درهرجا که باشند بتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود از طریق سایت سازمان دسترسی پیدا کنند، از آخرین اخبار مطلع شوند و آخرین تغییرات را مشاهده کنند.در حقیقت میتوان از یک سایت اینترنتی به عنوان بخش مهمی از سیستم اطلاعاتی داخل سازمان استفاده کرد و هر گروه از افراد به اطلاعات مربوط به سطح سازمانی خود دسترسی داشته باشند.

 • در یک وب سایت بدون اینکه مشتری مجبور باشد درزمان خاصی به شرکت مراجعه کند و یا اینکه با شرکت تماس بگیرد میتواند در هر کجا که باشد به سایت شرکت مراجعه کند و اطلاعات مورد نظر خود را کسب کند.

 • با استفاده از طراحی یک سایت اینترنتی میتوان به راحتی اطلاعات مربوط به محصولات جدید را منتشر کرد بدون اینکه نیازی به چاپ بروشورها و آگهی های جدید باشد.

 

طراحی وب سایت چیست و چه مشاغلی به طراحی وب سایت نیاز دارند

 

مهمترین ویژگی های طراحی وب سایت خوب:

1- نحوه نمایش اطلاعات به کاربران و چیدمان سایت :

در طراحی وب سایت نحوه نمایش اطلاعات به کاربرازاهمیت بسیار بالایی برخورداراست. در واقع بازدیدکننده سایت باید بتواند با کمترین زمان ممکن به مطلب دلخواه خود دست پیدا کند. نه تنها دستیابی به اطلاعات مورد نظر در کمترین کلیک ممکن اهمیت بالایی دارد بلکه کاربردی بودن چیدمان سایت و سادگی دستیابی به اطلاعات نیز بسیار مهم است.

2- سرعت مناسب لود شدن صفحات :

با  بازدید نسبتا بالا، سرعت لود شدن صفحات در طراحی سایت بسیار مهم است.

3- رعایت نکات امنیتی :

نکات امنیتی و عدم نفوذ پذیری سایت اهمیت بسیار بالایی دارد که رعایت این نکات درطراحی وب سایت خوب ضروری است.  گواهینامه SSL درطراحی وب ساعت یکی ازاین موارد است.

4- بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو :

یک سایت اینترنتی اگر بهترین مطالب را داشته باشد، بهترین گرافیک را داشته باشد و... اما کسی آنها را نبیند هیچ ارزشی نخواهد داشت.بنابراین سایت های طراحی شده باید بگونه ای باشد که در صدر نتایج گوگل قرار گرفته اند. 

5- تعریف سطوح دسترسی مشخص برای مدیران و اعضا:

قطعا تعیین سطوح دسترسی مشخص بر اساس اعضای مختلف سایت و کاربران سایت همیت بسیار بالایی دارد.

6- بهینه سازی شده برای موبایل :

روز به روز کاربرانی که از موبایل و تبلت ها برای دستیابی به اطلاعات استفاده میکنند در حال افزایش است. لود شدن مناسب صفحات در موبایل و تلفن های هوشمند اهمیت بسیار بالایی دارد. 

7- سادگی :

بخش مدیریت سایت به گونه ای طراحی می شود که افراد مختلف بر اساس سطوح دسترسی که دارند بتوانند به سادگی اطلاعات مورد نظر را ویرایش کنند.

8- SEO پسند:

در سطح پایه،  به موتورهای جستجو اجازه می‌دهد صفحات سایت را بخوانند و در آن بگردند. اولین گام برای اینکه مطمئن شوید در میان نتایج موتورهای جستجو دیده می‌شوید این است که بدانید موتورهای جستجو می‌توانند به‌راحتی در محتوای سایت شما بخزند و آن را درک کنند.

 

طراحی وب سایت چیست و چه مشاغلی به طراحی وب سایت نیاز دارند

 

      طراحی وب سایت برای چه کسانی وچه مشاغلی مفید است؟؟؟

 • طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان قیمت

امروزه بیشترافراد قبل ازخرید یک کالا یا خدمات اولین کاری که انجام می دهند جستجو در گوگل است.با معرفی محصول یا خدمت خود در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارتان هزاران مشتری جدید پیدا کنید و سرعت فروش خود را بالا برده و درآمد خود را چند برابر کنید.

عدم نیاز به حضور فیزیکی، خلاصی ازهزینه های اجاره مغازه، هزینه آب، برق، گاز، مالیات، گستردگی فروش و … همه ازمزایای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان قیمت نسبت به فروشگاههای فیزیکی محسوب می شوند.

 • طراحی سایت توریستی و گردشگری ارزان قیمت

طراحی وب سایت  توریستی به منظوردادن اطلاعات و توضیحات جامع ومفصل در مورد اماکن و نقاط دیدنی طبیعی، اماکن تاریخی و باستانی، مذهبی و زیارتی چه در داخل کشورو چه فراتر از مرزها به اقشار مختلف مردم بوده است.همچنین ارایه اخبار مربوط به آژانس ها و قیمت تورها، برنامه حرکتی اتوبوس ها و قطار و معرفی هتل ها و مراکز اقامتی و رستوران های معتبرو مراکز مهم خرید از زمینه های فعالیت یک طراحی وب سایت  توریستی وگردشگری ارزان قیمت می باشد.

 • طراحی وب سايت رستوران، کافی شاپ، فست فود ارزان قیمت

شرایط زندگی امروزی برای گسترش کسب و کارایجاب می کند ما حداقل برای معرفی کالا خدمات و یا برای هر فعالیت و شغل دیگری دراسرع وقت یک وب سایت داشته باشیم.

اغلب رستوران ها هزینه های هنگفتی را برای گرفتن موقعیت مناسب مغازه درنبش چهار راه ها ومنطقه های پررفت وامد پرداخت می کنند غافل ازاین که با طراحی وب سایت رستوران، کافی شاپ، فست فود ارزان قیمت و با پرداخت هزینه ای معادل حداکثر یک بیستم آن می توانند درآمدی چند برابر کسب کنند.

 • طراحی وب سايت اتوبار و باربری با قيمت مناسب و ارزان

یکی از بهترین راه های تبلیغ این نوع موسسات نمایش امکانات وخدمات آنها دراینترنت است و آن از طریق طراحی وب سایت اتوبار و باربری با قیمت مناسب و ارزان امکان پذیرمی باشد. طراحی وب سایت اتوبار و باربری با قیمت مناسب و ارزان است که با بهترین کیفیت می تواند نیاز های شما را برطرف سازد.

 • طراحی وب سایت شرکتی ارزان

در طراحی وب سایت شرکتی ارزان، هدف معرفی و نمایش نمونه کارها و خدمات یک موسسه یا شرکت می باشد. به دلیل استفاده زیاد کاربران از اینترنت، دارا بودن وب سایت اختصاصی برای شرکت ها، بسیار اهمیت داشته و در رقابت نقطه ی مثبتی محسوب می شود.

منبع: شرکت ساپرن

نظرات

شرکت ساپرن

عالی !!!

ارسال نظرات