نکات مهمی که در هنگام خرید کولر آبی صنعتی بزرگ باید بدانیم؟ | ساپرن
شرکت ساپرن
نکات مهمی که در هنگام خرید کولر آبی صنعتی بزرگ باید بدانیم؟

نکات مهمی که در هنگام خرید کولر آبی صنعتی بزرگ باید بدانیم؟

 • 4 اردیبهشت 1399
 • 13:40

کولرهای آبی صنعتی بزرگ برای محیط های کارگاهی، صنعتی و محیط هایی که دارای مساحت بسیار با بالا هستند مورد استفاده قرار می گیرد
در هنگام خرید کولر آبی صنعتی بزرگ باید به این نکته توجه نمود که کولر های  آبی صنعتی بزرگ به دو دسته تقسیم می شوند:

 1.   کولر آبی صنعتی بزرگ که دارای فن سانتریفیوژ هستند.
 2.  کولرهای آبی صنعتی بزرگی که دارای فن آکسیال هستند.

در ادامه در مورد هر یک از این نوع کولر ها بیشتر توضیح خواهیم داد.
کولرهای آبی صنعتی دارای ظرفیت های  هوادهی متفاوتی هستند که می‌توان به ظرفیت هوادهی 13 هزار، 30 هزار،  ۵۰ هزار و ...  اشاره کرد. کولرها با توجه به ظرفیت هوادهی شان به کولرهای معمولی، کولر های  نیمه صنعتی و  کولرهای صنعتی تقسیم می ‌شوند و هر یک از آن ها برای محیط خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 کولر های معمولی برای منازل مسکونی استفاده می‌ شوند، کولر های نیمه صنعتی برای محیط هایی که دارای مساحت متوسطی هستند و خرید کولرآبی  صنعتی بزرگ برای محیط های صنعتی و کارگاهی که دارای مساحت زیادی هستند، استفاده می‌ شود. این کولرها علاوه بر تامین سرمایش محیط، باعث ایجاد رطوبت در محیط نیز می‌ شود. بعضی از محیط های کارگاهی و تولیدی،  مانند کارگاه‌ های تولید قارچ و مرغداری ها و  برخی از کارگاه‌ های صنعتی نیاز به رطوبت مشخصی دارند که این کولر های صنعتی رطوبت مورد نیاز محیط را تامین می کنند. برای خرید کولر آبی صنعتی جهت مرغداری  و خرید کولر آبی صنعتی بزرگ حتماً به ظرفیت هوادهی و  مساحت مرغداری باید دقت شود.

خرید کولر آبی صنعتی بزرگ

ویژگی های کولر آبی صنعتی بزرگ

 در هنگام خرید کولر آبی صنعتی بزرگ باید ویژگی های زیر را در نظر گرفته و با توجه به این موارد انتخاب مناسبی را داشته باشیم:

 1. برخی از کولرهای صنعتی بزرگ دارای ریموت کنترل هستند که از این طریق می توان به راحتی  کنترل آن ها را انجام داد.
 2.  نصب، تعمیر و نگهداری این کولر ها به راحتی صورت می گیرد.
 3. برای نصب و راه اندازی این کولر ها نیاز به تخصص ویژه ای  نیست و خود فرد با اندکی تخصص می تواند سرویس کولر ها را به راحتی انجام دهد.
 4. کولرهای آبی صنعتی بزرگ دارای فن سانتریفیوژ و یا فن آکسیال هستند که هر یک از این ها وارد و کاربرد هایی دارند.

از دیگر ویژگی‌های کولر آبی صنعتی بزرگ پد سلولزی یا پوشال مورد استفاده در این کولرها ست. در برخی از کولر ها از پد سلولزی به عنوان واسط تبخیری استفاده می‌ شود و در  برخی از کولر ها  از پوشال برای انجام فرایند سرمایش و تبخیر استفاده می شود. پد های سلولزی  و پوشال ها نیز هر یک مزایا و معایبی دارند و به طور کلی می‌توان گفت که پد های سلولزی نسبت به پوشال عمر طولانی تری دارند و عملکرد بهتری را از خود نشان می‌دهند. همچنین  توزیع آب در پد سلولزی به صورت یکنواخت صورت می‌گیرد و پد های سلولزی  نیاز به تعویض مرتب ندارند اما پوشال نیازمند تعویض مرتب هستند. در هنگام خرید کولر آبی صنعتی بزرگ حتما به پد سلولزی یا پوشال مورد استفاده در آن دقت نمایید. 


کولرهای آبی صنعتی دارای کف و بدنه ای  بسیار مقاوم هستند و علاوه بر جنس مقاوم بدنه از رنگ های الکتروستاتیک برای رنگ آمیزی بدنه استفاده شده است که این رنگ ها باعث می شود که  اجزای داخلی کولر در مقابل نور خورشید محافظت شوند و آسیب کمتری ببینند.

خرید کولر آبی صنعتی

اساس کار کولر های آبی

در هنگام خرید کولر آبی صنعتی بزرگ  از جمله خرید کولر آبی صنعتی 11000، خرید کولر آبی صنعتی 13000، خرید کولر آبی صنعتی  22000 حتماً باید این نکته مورد توجه قرار بگیرد که از چه نوع فنی در این کولر استفاده شده است. فن های مورد استفاده در کولرهای آبی صنعتی، فن اکسیال و فن سانتریفیوژی هستند. اساس کار کولرهای آبی بر اساس سرمایش تبخیری صورت می گیرد. کولرها گرمای موجود در محیط را دریافت می‌کنند و به کمک پد های سلولزی و پوشالی عمل تبخیر، سرمایش و رطوبت مورد نیاز  محیط را تامین می کنند.
کاربرد کولر آبی صنعتی اکسیال و کولر آبی سانتریفیوژی

هنگام خرید کولر آبی صنعتی بزرگ  با دو نوع کولر که دارای فن اکسیال و سانتریفیوژی است رو به رو خواهید شد.
از کولر آبی آکسیال معمولاً در محیط هایی که  فاقد کانال کشی است  استفاده می شود و این کولرها جریان سرمایش را به صورت مستقیم وارد محیط می کنند.
اما  در مورد کولرهای صنعتی سانتریفیوژی دو ویژگی دارند که آن ها را نسبت به کولرهای آکسیال متفاوت کرده است:

 1.  در کولرهای صنعتی سانتریفیوژی پد سلولزی استفاده می‌ شود که این پد ها عملکرد بهتری نسبت به پوشال داشته و عمل سرمایش تبخیری را  به نحو مطلوبی انجام می‌ دهند.
 2.  دومین ویژگی که در کولرهای صنعتی سانتریفیوژی وجود دارد و در هنگام خرید کولر آبی صنعتی بزرگ باید به آن توجه نمود، این است که در این کولر ها از فن سانتریفیوژ استفاده شده است که این فن ها خنکای مناسب تری را برای محیط فراهم می کنند. فن های سانتریفیوژِ مورد استفاده در کولر های آبی صنعتی بزرگ بسیار با کیفیت هستند و در هنگام کار کردن صدای کمی را تولید می کنند. برای محیط های بزرگ بهتر است خرید کولر آبی صنعتی بزرگ با فن سانتریفیوژ صورت بگیرد.

خرید کولر آبی صنعتی بزرگ برای چه مواردی کاربرد دارد

خرید کولر آبی صنعتی برای ورزشگاه، سوله های ورزشی، مساجد، پاساژ ها، مکان های فرهنگی با  مساحت های بزرگ، کارخانه ها و کارگاه های تولیدی و به طور کلی محیط هایی که دارای مساحت بالایی هستند استفاده می شود.
خرید کولر آبی صنعتی بزرگ از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و کولرهای آبی نسبت به سایر وسایل سرمایشی موجود مزایایی دارند و مناسب تر هستند. این کولر ها نسبت به سایر وسایل سرمایشی موجود در بازار قیمت پایین تری دارند و نصب و راه اندازی راحت تری نیز به همراه دارند.


خرید کولر آبی صنعتی  بزرگ چه مزایایی دارد؟

 1. این  کولر ها برق مصرفی پایینی دارند.
 2. قیمت پایین تری نسبت به سایر وسایل سرمایشی موجود در محیط دارند.
 3.  در عمل سرمایش این کولر ها از آب  استفاده می شود  که آب  برای محیط زیست هیچ ضرری ندارد.
 4. هزینه ی تهیه, تعمیر و نگهداری این کولر ها پایین است .

به طور کلی می توان گفت برای داشتن یک خرید کولر آبی صنعتی بزرگ با کیفیت بهتر است از کولر هایی با فن سانتریفیوژی و پد سولوزی استفاده نمود.

نظرات

شرکت ساپرن

عالی !!!

ارسال نظرات