هر آنچه درباره بالا بردن سئو سایت نیاز است بدانید | ساپرن
شرکت ساپرن
هر آنچه درباره بالا بردن سئو سایت نیاز است بدانید

هر آنچه درباره بالا بردن سئو سایت نیاز است بدانید

  • 8 دی 1398
  • 12:59

امروزه ممکن است این کلمه را در جاهی زیادی بشنوید و برایتان سوال باشد که این کلمه به چه معنایی است. کلمه سئو مخفف search engine optimization میباشد که به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. امروزه انجام فعالیتهایی در این راستا به تخصص نیاز دارد و افرادی متخصص هستند تا با بالا بردن سئو سایت شما در بهتر دیده شدن شما به کمک شما میآیند.

در موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایتها الگوریتم و استانداردهای مختلفی وجود دارد . هرچه در سایت شما این استانداردها بیشتر رعایت شود رتبه بالاتری را نسبت به دیگر سایتها در موتورهای جستجو دریافت خواهید کرد وامکان نمایش سایت شما در صفحات اولیه موتورهای جستجو افزایش مییابد.

برای همین منظور است که صاحبان سایت برای بالا بردن سئو سایت خود تلاش میکنند و در صورت نیاز از یک متخصص در زمینه استفاده میکنند. یکی از کارهایی که میتوان در این زمینه انجام داد بارگزاری محتوای مناسب و جذاب و غیر تکراری است که کاربران بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند همین عمل باعث بهبود و سئو سایت شما خواهد شد.

 صفحه اول گوگل تضمینی

برای آوردن سایت به صفحه اول گوگل تضمینی باید چه کارهایی انجام دهیم؟

 

همانطور که می‌دانید تصاحب صفحه اول گوگل تضمینی، راه حلی مناسب و مهم برای کسب ترافیک بیشتر برای سایت‌ها می‌باشد. برای رسیدن به این جایگاه دو روش وجود دارد استفاده از تبلیغات گوگل و یا تولید محتوا برای سایت. در تبلیغات گوگل باید هزینه‌ای را به گوگل پرداخت کنید تا سایت شما را در صفحه اول گوگل تضمینی و یا رتبه اول قرار دهد.

 اما در روش دوم باید بر سر کلمات کلیدی مربوط به حوزه‌ی کاری سایت، با سایر سایت‌ها رقابت کنید که کار آسانی نیست اما تاثیرش از روش تبلیغاتی بیشتر است.

 

هر چه رتبه‌ی سایت شما در گوگل بالاتر باشد تعداد بازدیدهای طبیعی که توسط کاربران واقعی انجام می‌گیرد، بیشتر شده و در نتیجه راحتتر می‌توانید با سایر سایت‌هایی که در حیطه‌ی کاری شما مشغول به فعالیت هستند رقابت کنید و محصولات و خدمات خود را به بازدیدکنندگان ارائه دهید.

  در این مقاله قصد داریم تکنیک‌هایی را مورد بررسی قرار دهیم که بتوانید صفحه اول گوگل تضمینی را از آن خود کنید. اگر سئوکار هستید و یا عقیده دارید کارهای سئوی مربوط به سایتتان را خودتان انجام دهید خواندن این مطلب را از دست ندهید.

 

این تکنیک‌ها شامل ۶ مورد می‌باشد که به شرح زیر است:

 

رعایت کردن مهمترین قوانین گوگل

 

اگر به دنبال کسب رتبه‌ی خوبی در گوگل هستید و می‌خواهید در صفحه اول گوگل تضمینی قرار بگیرید، باید طبق قوانینی که گوگل برای شما در نظر گرفته است عمل کنید. پس اگر علاقه دارید در این بازی پیروز میدان باشید باید قوانین بازی را رعایت کنید.

 

 

برای اینکه بتوانید در بالا بردن سئو سایت مورد نظرتان اقداماتی کاربردی انجام دهید میتوانید حجم سایت را کم کنید، تولید محتوایی جذاب داشته باشید، کلمات کلیدی مناسب و کاربردی را بکار بگیرید. برای اینکه بتوان به بالا بردن سئو سایت کمک کرد لازم است فاکتورهای مختلف و گوناگونی را مورد توجه قرار داد  برخی از این نکات عبارتند از بکار بردن کلمات مناسب در متنهای بارگزاری شده و لینکهایی که به عنوان ورودی قرار داده میشود.

عمر سئو از زمان بوجود آمدن اولین موتور جستجو تا هم اکنون است. در ابتدا بدلیل وجود سایتهایی انگشت شمار اهمیت سئو و بالا بردن سئو سایت برای صاحبان سایت حس نمیشد ولی امروزه با بالا رفتن تعداد سایتها و کاربران اینترنت و وجود رقبای زیاد اهمیت سئو و بالا بردن سئو سایت بیش از پیش احساس میشود.

همانطور که گفته شد انجام کارهای سئو برای بالا بردن سئو سئو سایت کاری تخصصی که نیاز به دانش زیاد، علم پیش زمینهای و بکار گرفتن زمان زیادی است. موتورهای جستجو همه روزه در حال پیشرفت و اضافه کردن الگوریتمهای خود هستند که همین امر سبب شده تا نحوه رتبهبندی در آنها غیر قابل پیش بینی باشد. به همین دلیل متخصصانی که در زمینه بالا بردن سئو سایت در حال فعالیت هستند باید اطلاعات خود در این زمینه را همواره به روز نگه دارند.

 

7 نکته مهم در مقالات برای بالا بردن سئو سایت

 

1- برای مطلب گذاری بر روی سایت باید به اندازه کافی وقت بگذارید و از توجه گوگل به تلاش شما مطمئن شوید.عبارات و کلمات کلیدی را که می توانید با آن ها در رقابت باشید و مردم آن ها را جستجو می کنند را بشناسید.به تعداد دفعاتی که از کلمات کلیدی  در مطالب خود استفاده می کنید دقت کنید  و برای دنبال کردن کلمات کلیدی خود از ابزار مناسیب استفاده کنید.

2- از کلمات کلیدی استفاده کنید .برای همه مطالب استفاده از 2 یا 3 درصد از کلمات کافی نیست و کلمه کلیدی باید در عنوان و جمله ابتدایی و جمله انتهایی مقاله  قرار داده شود این امر موجب می شود در نتیجه جستجوی گوگل کلمات کلیدی  به خوبی برای خوانندگان مشخص شود.

عبارات و کلماتی که مردم در گوگل جستجو می کنند به دنبال اطلاعات درباره آن هستند یا می خواهند آن را بخرند.و به کار بردن کلمات کلیدی از فوت و فن های  مقاله نویسی حرفه ای برای نویسندگان است. این نکته برای بالا بردن سئو سایت بسیار مهم است.

 

3- چیزی بنویسید که  می دانید مردم به آن توجه می کنند.درباره کاری که انجام می دهید و نظر و نکته ای که دارید بنویسید زیرا کسی  به اندازه خودتان از کاری که انجام می دهید چیزی نمی داند.نظرو نکته های  خود و همچنین اخبار مربوط به کارتان را بنویسید.از اینکه با چند کارشناس درباره ی بالا بردن سئو سایت صحبت کنید نترسید.

 

4- نوشته های سایت خود را به روز کنید و به این نکته توجه کنید که مطلب جدید حتی اگر با تعداد کلمات کم باشد بسیار بهتر از این است که هیچ  مطلب جدیدی  ننویسیدو سعی کنید مقالات طولانی تر بنویسید زیرا موتورهای جستجوگر به مقالات طولانی تر اولویت می دهند.

سعی کنید حداقل کلماتی که استفاده می کنید 300 کلمه باشد و اگر می توانید بیشتر از 500 کلمه به کار ببرید.طبق تحقیقات انجام شده موتورهای جستجو به مطالبی که بیش از 2000 کلمه باشند تمایل بیشتری دارند.

 

5- با توجه به نکات بالا بردن درباره بالا بردن سئو سایت مطالب سایت خود را بهینه سازی کنید.در صورتی که از ورد پرس استفاده می کنید می توانید از ابزارهای  روابط عمومی  آن استفاده کنید.

 

6- نویسندگان پیشرفته مقالات کار خود را ویرایش می کنند و تفاوت آن ها  با افراد عادی در ویرایش مقالات است.برای ویرایش کار خود می توانید از برنامه های گوگل و word , docs , openoffice استفاده کنید.از قالب های زیبا استفاده کنید و از پاراگراف ها و جملات طولانی استفاده نکنید.

 

7- تنها نوشتن مطلب مهم نیست  و پس از این که مطلب جدید نوشته شد باید مدیر روابط عمومی آنلاین خود باشد و به مطلبتان در هرجایی که می توانید لینک بدهید  و نظر دهید و به لینک ها پاسخ دهید.برای انتشار مقالات خود باید از آن ها رضایت کافی داشته باشید.

 

برای نوشتن مطلب عنوان خود را با دقت انتخاب کنید.در مطالب خود از عکس استفاده کنید و برای اینکه موتورهای جستجو بتوانند به راحتی  محتوای شما و رابطه آن با پست نوشته شده را تشخیص دهد  برای عکس ها ی خود alt  و title که در بالا بردن سئو سایت نقش اساسی دارد، تعیین کنید.

 مطالب نوشته شده را به دیگر مطالب خود لینک دهید البته این به این معنی نیست که به صورت اسپم این کار را انجام دهید.محتوای خود را بررسی کنید که غلط املایی نداشته باشد و آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

اما نکاتی در مورد سفارش تولید محتوا:

همانطور که میدانید تولید محتوا یا content یکی از اصول سئو می باشد و به قولی محتوا پادشاست که می بایست به نحو احسن بکار برده شود.

1- اولین شرط در سفارش تولید محتوا اینست که محتوای شما باید غیر کپی باشد چون این امر شدیدا امتیاز منفی از سوی روبات های گوگل خواهد داشت پس اگر همین الان محتوای کپی درون وب سایت خود دارید از سایت بردارید پس اشتباه نکنید، چون محتوای کم و غیر کپی بهتر است از محتوای زیاد اما کپی یا با ذکر منبع است، اما گفتیم ذکر منبع! منظور چیست؟ منظور اینست اگر میخواهیم محتوایی را از سایتی برداریم در انتهای محتوا، منبع سایت مرجع را قرار دهیم که این نوع از کپی نیز امتیاز بد یا خوبی رو برای ما ندارد فقط اینست که ما اصول کپی رو رعایت کردیم.

2- سفارش تولید محتوا می بایست در زمان های تعیین شده و یکنواخت بر اساس ترافیک عبارت کلیدی انجام شود و چنان کاربر پسند و با کیفیت باشد که بلافاصله منجر به بسته شدن وب سایت شما از سوی کاربر نشود، که اگر این چنین اتفاق بیافتد مزایایی را برای شما خواهد داشت ،آپدیت روبات های گوگل روز به روز به سمت تولید محتوا رفته و تاکید دارند و این را میفهمند که کاربران چه تایمی را در سایت شما بوده و مقالات شما چقدر تاثیر داشته اند که کاربر به صفحات دیگر شما نیز مراجعه کرده یا نیز پرسش پاسخ یا کامنت گذاری و لایک هایی را دربرخواهد داشت، همچنین سفارش تولید محتوا یونیک کاربران ثابت را نیز برای سایت خواهد داشت و کاربر اگر ببیند محتوا با کیفیت است در روزهای دیگر هم برای مقالات جدید به سایت سر خواهند زد.

3-  یکی دیگر از راهکارهای محتوا برای نگاه داشتن و جذب کاربر در سایت سفارش تولید محتوا درج عکس مرتبط درون محتواست که به خسته نشدن کاربر نیز کمک خواهد کرد با تفکیک هر پاراگراف با عکس مرتبط به خود به مفهوم محتوا نیز می توانید کمک کنید و جلوه بیشتری از نظر زیبایی نیز به محتوای خود بدهید.

4-  در مقالات یا محتوای خود از تیترهای جذاب استفاده کرده و کلمات کلیدی خود را در درون تیتر و محتوای خود بکار ببرید و سعی کنید اگر محتوای خود را بصورت مقاله بکار می برید حتما بصورت آموزشی و آن را بخش بندی کنید تا کاربر در روزهای آینده برای بخش های جدید به سایت سر بزند.

5- حتما سعی کنید محتوا را بصورت پارگراف بندی دسته بندی کرده و از اعلائم اختصاری مانند ویرگول و شماره گذاری و نقطه و پرانتر و غیره استفاده کنید و نکات مهم را بولد یا پررنگ کنید یا اگر احساس می کنید جایی از محتوا مربوط به صفحه دیگر از سایتتان میشود کلمه مربوط را به آن صفحه لینک کنید.

منبع: بالا بردن سئو سایت

نظرات

شرکت ساپرن

عالی !!!

ارسال نظرات